Czy bezplatne raporty kredytowe wplywaja na nasza zdolnosc kredytowa?

Pamiętaj, że bezpłatne raporty kredytowe nie mają wpływu na naszą zdolność kredytową.sala weselna Gdynia Zapytania kredytowe są podzielone na dwie kategorie: miękkie i twarde zapytania. Bezpłatne raporty kredytowe korzystają z miękkich zapytań w celu ustalenia kredytu i miękkie zapytania nie mają wpływu na Twoją zdolność kredytową i scoring kredytowy.tkaniny sklep internetowy Pamiętaj jednak, że twarde pytania mają wpływ na ten wynik. Miękkie zapytania są zazwyczaj inicjowane przez osoby lub firmy, szukające kredytu dla celów tła. Kiedy osobiście inicjujemy kontrolę kredytową, w tym do bezpłatnego raportu kredytowego, jest to uważane za miękkie zapytanie. Pamiętaj, że miękkie zapytania zwykle pojawiają się w raporcie kredytowym, ale nie mają wpływu na zdolność kredytową.

Czy bezplatne raporty kredytowe wplywaja na nasza zdolnosc kredytowa? Twojej zgody, możesz
Pobrane z http://galeria.bankier.pl/p/9/d/9ebae6f462fcd0-thumb-700.jpg

Natomiast twarde zapytania są zazwyczaj prowadzone przez kredytodawców, aby zdecydować, czy powinieneś pożyczyć od nich pieniądze. Zapytania te mają konkretny wpływ na Twój wynik. Typowe przykłady trudnych zapytań to te, które są przeprowadzone, gdy idziesz do banku i składasz wniosek o kredyt hipoteczny lub do dealera i ubiegasz się o kredyt samochodowy, ale inne zapytania kredytowe takie jak te, mogą być przeprowadzone, gdy chcesz wynająć dom lub zdobyć nową umowę na telefon komórkowy.

Możesz wtedy natknąć się na trudne zapytania. Twarde zapytanie wpływa na Twój wynik o kilka punktów i pozostaje w raporcie kredytowym przez okres dwóch lat. Pamiętaj, że jedno twarde zapytanie może nie być problemem, ale kredytodawcy mogą patrzeć na wiele zapytań, co może zakończyć się niekorzystnym dla Ciebie rozwiązaniem sprawy. Pamiętaj też, że wiele zapytań w wierszu można dodać do znacznego spadku na karcie kredytowej. Z punktu widzenia kredytodawcy, te zapytania mogą oznaczać, że masz trudności w uzyskaniu kredytu. Jeśli znajdziesz twarde zapytanie w raporcie kredytowym i jesteś pewien, że nastąpiło to bez Twojej zgody, możesz to zakwestionować w trybie właściwym biur kredytowym. Pamiętaj, że masz prawo otrzymać jedno bezpłatne kredytowe sprawozdanie co 6 miesięcy, w Biurze Informacji Kredytowej.

domyzbali-krakow.pl – autor wpisu